Bugün...Valimiz, Belediye Başkanımız, Baro Başkanımızdan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı
Tarih: 18-05-2019 09:05:13 Güncelleme: 19-05-2019 08:53:13 + -


Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve vatan uğruna toprağa düşen Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve hürmetle anıyoruz.


Valimiz, Belediye Başkanımız, Baro Başkanımızdan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

19 Mayıs 1919, Türk Milletinin, kendi vatanında onu esir etmek isteyenlere karşı Millî Mücadeleyi başlattığı ve hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Bugün, Millî Mücadele’nin başlangıcı ile Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı bu hürriyet mücadelesi sonunda, yaşadığımız topraklar ebedi Türk Yurdu olmuş, bağımsızlığımızın timsali bayrağımız yurdun her köşesine bir daha inmemecesine dikilmiştir.

 

Türk Milletinin başarıyla çıktığı bu Millî Mücadele, Türk Milletine bağımsızlığını kazandırmanın ötesinde, tüm mazlum ve esaret altındaki milletlere de cesaret ve mücadele örneği olmuştur.

 

Kendi tarihini ve kültürünü bilen, millî benliğine sahip çıkan ve bunları yeni nesillere aktarabilen milletler, ilelebet yaşarlar. Bu sebeple 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilanı ve gençliğe armağan edilmesi ülkemizin geleceğinin, gençliğimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın göstergesidir. Bu değerli emaneti korumak ve sonsuza kadar yaşatmak, gençlerin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu konuda gençlerin göstereceği azme ve başarıya olan inancımız tamdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve Çankırılı gençlerimizin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

 

 

Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Valisi

 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'in 19 Mayıs Mesajı

 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Mesajında Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 100 yıl önce Samsun’dan çıkılan bu yolda, sorumluluklarının farkında olarak, gençler ile birlikte yürümeye devam edeceklerini belirten Başkan Esen, “Bir asırdır içimizde taşıdığımız bu milli mücadele ruhu, vatanımızın içerde ve dışarda müdafaasında, milletimizin tam bağımsızlık konusundaki dik duruşunda ilelebet yaşayacaktır.” dedi.

 

Esen, mesajında şu ifadelere yer verdi: “100 yıl önce büyük bir inanç ve azim ile Samsun’dan ateşlenen fitil, vatan toprağının her karışını aydınlatmıştır. Milletimizin kanının son damlası ile kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek görevimizdir. Türkiye Cumhuriyeti demek, sadece bir devlet kurmak değildir. Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, adil ve eşit olmak, her bir vatandaşının hakkını aynı şekilde gözetmek, tüm dünyanın şahitlik ettiği bir diriliş yaşamak; yüreği vatan sevgisi ile dolu, fikri hür, vicdanı hür, ülkü sahibi gençler demektir. Atamızın da vurguladığı gibi “Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milliyetçi dava arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi şükranla anıyor ve aziz hatıraları önünde minnet ile eğiliyorum. Türk gençliğinin ve Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı canı gönülden kutluyorum."

 

 

İsmail Hakkı Esen Çankırı Belediye Başkanı

 

Çankırı Barosu Başkanı Av. Erkan Köroğlu’nun 19 Mayıs Mesajı

 

19 Mayıs Atatürk’ Ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun

 

Ulusal  kurtuluş  mücadelemizin ilk  adımı  olan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edilen 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümünü eksilmeyen bir coşkuyla kutluyoruz.

 

19 Mayıs, yeryüzünde başarıya  ulaşmış  ender bağımsızlık mücadelelerinden olan Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıç tarihidir. Ülkenin içine düştüğü esaret fikrini külliyen reddederek “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” bilinciyle Türk Ulusunun kaderinin yalnız ve ancak bağımsızlık olduğunu tüm dünyaya öğreten bir simgedir.

 

19 Mayıs 1919’da Samsun’da ateşlenerek Edirne’den Hakkâri’ye değin tüm ülke sathına yayılan istiklal meşalesi, bugün de Türk gençliğinin ellerinde aynı kıvılcımla yanmaya devam etmektedir.

 

Ulu Önder, Türk gençliğine duyduğu güveni her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Bugün bizlere düşen görev; Avrupa’nın en genç nüfuslu ülkesi olarak; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, özgür düşünceli, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan gençler yetiştirmek; bu sayede aziz vatanımızı medeniyetin beşiği haline getirmektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve vatan uğruna toprağa düşen Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve hürmetle anıyoruz.

 

 

Av. Erkan Köroğlu Çankırı Barosu Başkanı

 

Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

 

Bir milletin bağımsızlık mücadelesinin başladığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak ulusal direniş ateşini yaktığı tarihin 100. yıl dönümündeyiz.

 

Kendisini öz topraklarında esir etmeye çalışan, emperyalizm tüm gücüyle hücuma kalkan devletlere göğsünü siper eden bir ulusun evlatları olarak 19 Mayıs 1919’da taşıdığımız ruhu aynı azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz.

 

İstiklal Mücadelesinin başlaması ile üzerinde bulunduğumuz ve Kurtuluş Savaşı’na şahit olan bu topraklar her zerresinde bağımsızlık ruhunu saklamaktadır. İnebolu’dan başlayan ve Çankırı topraklarını boylu boyunca kat ederek Ankara’ya ulaşan İstiklal Yolu bizlere zaferin müjdesini vermiştir. İstiklal Yolu’nda akan ter, gözyaşı ve verilen emek Türk Milletinin geleceğini özgür yazmasını sağlamış ve bizlere Anadolu’yu emanet etmiştir.

 

Geleceğimizin bağımsız yazılması adına bilimin ve ilimin merkezinde dünyayı yakalamak ve hatta geçmek zorunda olduğumuzu biliyoruz. Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak 19 Mayıs’ta bizlere bırakılan meşaleyi, bilimin ışığı ile birleştirerek gençlerimize teslim etmekteyiz. Sadece 100. yılında değil her gün Atatürk’ün bağımsızlık düşüncesini anlamak ve gençlerimizi bilimle, sanatla, sporla geleceğe hazırlama görevini layıkıyla yapmak için gecemizi gündüzümüze katmaktayız.

 

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, tarih boyunca bağımsızlık uğruna verdiğimiz şehitleri ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anarım.

 

Prof. Dr. Hasan Ayrancı Rektör

 

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası (ÇATSO) Başkanı Hayrettin Çelikten, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

 

ÇATSO Başkanı Hayrettin Çelikten, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 19 Mayıs ruhunun Türk milletinin karakterini yansıttığına işaret ederek "Karakteri bağımsızlık olan milletimizin, 19 Mayıs'ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük başarılarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 100 yıl önce yaktıkları bu meşale hiçbir zaman sönmeyecektir" dedi.

 

Çelikten mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

"19 Mayıs 1919 günü şanlı tarihimizin en özel sayfalarından birisidir. Bu tarihte, işgal güçleri altındaki topraklarımıza Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde yeniden bağımsızlık tohumları ekilmiş ve sonrasında bu tohumların nasıl tuttuğunu ve ülkemizin dört bir yanında bağımsızlık çiçekleri olarak açtığını bütün dünya görmüştür.

 

Bu ülkenin gençleri ve onların yetiştireceği yeni nesiller, ülkemizin en büyük koruyucuları ve sahipleridir.

 

Gençlerine güvenen ve geleceğimizi onlarda gören Büyük Atatürk'ün izinde, bizler de Türk iş dünyası olarak diyoruz ki; Türkiye'nin girişimci gençleri, onların üstün yetenekleri, bizim dünya medeniyet yarışındaki en büyük güvencemizdir. Kimsenin endişesi olmasın, sahip olduğumuz gençlerimiz bizi aydınlık yarınlara taşıyacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 100'üncü yılını yaşadığımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum."

 

 

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası (ÇATSO) Başkanı Hayrettin Çelikten
Bu haber 2302 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI