Bugün...Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Basını İle Kahvaltıda Bir Araya Geldi
Tarih: 11-01-2019 12:30:19 + -


Çankırı’mız Türkiye’nin huzurlu bölgelerinden birisi. Bu huzurun da bu şekilde sürüp gitmesini istiyoruz. Bu arada 10 Ocak'ın bir özelliği daha var İdareciler Günü. Sizlerle ortak bir yönümüz var. Mesai mefhumu gözetmeden çalışan kamu görevlilerindeniz. Gününüz hayırlı olsun."


Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Basını İle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Valimiz Hamdi Bilge Aktaş'ın ev sahipliğinde Kahveci Hacı Baba'da saat 09.00'da Basın mensuplarımıza kahvaltı verildi.

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çankırı basını ile kahvaltıda bir araya geldi. Çankırı’da faaliyet gösteren yazılı ve görsel medya kurumlarının imtiyaz sahibi, muhabir ve diğer çalışanlarının katıldığı kahvaltıda Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak ve Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner de hazır bulundu.

 

Kahvaltıda konuşan Valimiz Aktaş, Gazeteciliğin zor ve mesai mefhumunun gözetilmediği bir iş olduğunu söyledi.

 

10 Ocak’ın aynı zamanda İdareciler Günü de olduğunu hatırlatan Valimiz Aktaş, idarecilerin de basın mensupları gibi mesai mefhumu olmaksızın çalıştığına dikkat çekti. Basın mensuplarının olumlu olumsuz her durumda halka bilgi ulaştırmak için çabaladığını ifade eden Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, “Haber alma hakkının tecellisine vesile olan Mahallî basın, her il için olduğu kadar Çankırı için de önemlidir. Biz de bu önemi bilerek her zaman basınımızın haber alma hakkına saygılı ve yardımcı olduk. Bundan böyle de aynı anlayış içerisinde olacağız. Sizler mesai mefhumu gözetmeksizin Kamu hizmetleri ile vatandaşın arasında köprü vazifesi gördünüz. Bizim yaptıklarımızı halka, halkın sesini de biz idarecilere ulaştırdınız. Göreve geldiğimiz günden bu yana siz basın mensuplarımızla her vesileyle bir arada olduk. Resmî program ve etkinlikler dışında da kapımızı her zaman sizlere açık tuttuk” diye konuştu.

 

Yapılan etkinlikte açıklamada bulunan Vali Aktaş, "Gazetecilik zor ve mesai mefhumu olmayan bir iş. Savaş oluyor savaş bölgesinde, afet oluyor afet bölgesinde, cinayet oluyor olay yerinde. Güzel şeyleri de paylaşıyorlar. Hani bir tabir var ya köpek insanı ısırdığı zaman haber olmaz ama insan köpeği ısırdığı zaman haber olur. Haberler toplumun beklentileriyle ilgili. Biraz kamuoyunun algısı da basın tarafından düzeltilebiliyor, yönetilebiliyor. Ama halk ilgisini çeken şeyleri daha çok sansasyonel olayları sunmak daha çok ön plana çıkıyor. Bunun için de kendimizi kolluyoruz. Ters düşmemeye çalışıyoruz" dedi.

 

Vali Aktaş konuşmasının devamında şunları söyledi:

 

"Gazetecilik işi büyük önem arz ediyor. Toplumun ve yöneticilerin kamunun kendine çeki düzen vermesi için basının çok büyük katkısı var ona inanıyorum. Basının da işi yaparken biraz insanları rencide etmeyecek şekilde yapması gerektiğini düşünüyorum. Sorumlu gazetecilik deniliyor buna. Basın ahlakı çok büyük önem arz ediyor bunda. Bu konuda bir sıkıntı yaşadık, çok büyük bir sıkıntı yaşamıyoruz. Bu nedenle basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Genelde Çankırı'nın menfaatine seyreden bir gazetecilik anlayışı olduğunu izliyoruz. Çankırı’mız Türkiye’nin huzurlu bölgelerinden birisi. Bu huzurun da bu şekilde sürüp gitmesini istiyoruz. Bu arada 10 Ocak'ın bir özelliği daha var İdareciler Günü. Sizlerle ortak bir yönümüz var. Mesai mefhumu gözetmeden çalışan kamu görevlilerindeniz. Gününüz hayırlı olsun."

 

2018 yılının kamu idaresi, emniyet ve asayiş yönünden başarılı ve huzurlu bir yıl geçirdiklerini aktaran Valimiz Aktaş şunları söyledi: “Yatırımlarımızın tamamına yakını bir aksamaya uğramadan programlandığı biçimde gerçekleşti. Bu vesileyle kamu idaresindeki tüm çalışma arkadaşlarıma ve yatırımların gerçekleşmesinde emeği olan teknik personel ve müteahhitlerimize çok teşekkür ederim. Ayrıca kamu idaresi ile yatırımlarımızın her aşamasında ilgi ve desteğini bizden esirgemeyen milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, İl Genel Meclisi’nin Başkan ve üyeleri ile tüm siyasi parti mensuplarına ve sivil toplum kuruluşlarına bilhassa teşekkür ederim. 2019 yılının kamu idaresinde başarılı, emniyet ve asayiş yönünden huzurlu ve yatırımlarla dolu bir yıl olacağını, 2018 yılından daha başarılı geçmesi için daha çok mesai ve gayret sarf edeceğimizi huzurunuzda taahhüt ve beyan ediyorum.”

 

Kahvaltının ardından gazetecilerle bir süre sohbet eden Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3198 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI