Bugün...Valimiz Hamdi Bilge Aktaş Emniyetin Kan Bağışı Kampanyasına Katıldı
Tarih: 10-04-2019 01:13:09 + -


Vali Aktaş, "Bazen deriz ya; “ben ne işe yararım?” ben bunu demiyorum. Çünkü 11. Kanımı verdim. 33 kişinin hayatına dokundum. Demek ki bir işe yarıyorum." dedi.


Valimiz Hamdi Bilge Aktaş Emniyetin Kan Bağışı Kampanyasına Katıldı

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Haftası nedeniyle organize edilen kan bağışı kampanyasına katıldı.

 

Kampanyaya ayrıca İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, daire müdürleri, STK temsilcileri ve Emniyet görevlileri katıldı.

 

İl Emniyet Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında, toplamda 11. Defa kan veren Valimiz Aktaş’a Türk Kızılay’ı tarafından Bronz Madalya verildi. Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ın madalyasını Türk Kızılayı Çankırı Şubesi Başkanı Ahmet Ulusoy takdim etti.

 

Kan verdikten sonra basına açıklamalarda bulunan Valimiz Aktaş, “Bir kez daha kan verdik. Benim Kızılay’a kayıtlı olarak verdiğim 11. Kan oldu. Bazen deriz ya; “ben ne işe yararım?” ben bunu demiyorum. Çünkü 11. Kanımı verdim. 33 kişinin hayatına dokundum. Demek ki bir işe yarıyorum. Kendi kendime şikâyet etmiyorum. Başka hiçbir şey yapmasam da 11 sefer kan vermek benim dünyaya gelmem için bir karşılıktır. Bütün dostlara bütün vatandaşlara bunu yapmalarını tavsiye ederim. Bu kan verme işini genelde polis haftalarında yapıyoruz. 10 Nisan Polis Günü bu vesileyle bütün kahraman polislerimizin günü tebrik ediyorum. Her Polis Haftasında Çankırı’mızda ve bütün illerimizde kan bağışı kampanyaları oluyor. Halkımızı da bu kampanyalara davet ediyorum” diye konuştu.

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Kan Bağışı kampanyasının ardından başarılı İl Emniyet Müdürlüğü personellerine Başarı Belgesi verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1823 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI