Bugun...‘Vatandaş Odaklı Hizmet Seferberliği’ Başladı
Tarih: 04-04-2018 07:44:01 + -


Projenin amaçlarından bahseden Avşar “Vatandaş odaklı hizmet seferberliği öncelikle ‘Dinleme ve Empati’ prensibi üzerinde kurgulanmış bir projedir." dedi.


‘Vatandaş Odaklı Hizmet Seferberliği’ Başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen İzleme-Değerlendirme Sistemi(İZDES)’in ikinci aşaması başladı. Bu kapsamda ilimizi ziyaret eden İçişleri Bakanlığı heyeti STK’larla bir toplantı yaptı.

 

Gerçekleştirilen STK toplantısına İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Avşar, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı Metin Selçuk, EGM Koordinasyon Daire Başkanı Ahmet Hakan Arıkan, Jandarma Genel Komutanlığı Albay Ahmet Zafer İzcan, İçişleri Uzman Yardımcıları Eren Karabudak ve Murat Karasu, STK temsilcileri, okul aile birliği başkanları ve muhtarlar katıldı.

 

Toplantının açılışında bir konuşma yapan İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Avşar “İçişleri Bakanlığı olarak, kamu hizmetlerinin kaliteli, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması temel hedefimizdir.

 

Bu hedef doğrultusunda, bakanlığımız taşra birimlerinin hizmet kapasitelerini ölçmek, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimi geliştirmek sahadaki görüş ve önerileri doğru şekilde merkeze iletmek, valiliklerimizdeki iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere İZDES projesini başlattık. Bu projenin birinci aşamasında 8 ilimizi ziyaret ederek 3 bin 500’ yakın personelimizle bir araya geldik.” dedi.  

 

İZDES Projesinin birinci aşamasının tamamlandığını ve ikinci aşamanın start aldığını aktararak “Projenin ikinci aşamasını teması ‘Vatandaş Odaklı Hizmet Seferberliği’ olarak belirlenmiştir.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Devleti temsil etmek, milletin gönlünü kazanmakla olur’ ifadeleri doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı olarak Valiliklerimizde başlattığımız ‘Vatandaş Odaklı Hizmet Seferberliği’ kapsamında, bütün bürokratlarımızla sahaya iniyoruz. Müsteşar Yardımcılarımız Başkanlığında Bakanlığımız üst yöneticilerinden ve uzmanlarından oluşan 6’şar kişilik heyetlerle ziyaret programlarımız başlamıştır.” dedi.

 

Projenin amaçlarından bahseden Avşar “Vatandaş odaklı hizmet seferberliği öncelikle ‘Dinleme ve Empati’ prensibi üzerinde kurgulanmış bir projedir. Bu proje kapsamında bakanlığımızca uygulanan halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi proje ve uygulamalar hakkında ticaret sanayi odları ve borsaları, esnaf ve sanatkarlar odaları, ziraat odaları muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, görüş alış verişinde bulunmanın yanında valiliklerimizin iletişim ve işbirliği kapasitesini de değerlendirmeyi amaçlıyoruz.

 

Bu projenin amaçlarından bir diğeri de bakanlığımız birimlerince sunulan emniyet asayiş, trafik, 112, nüfus göç vb. hizmetlerden yararlanan vatandaşlarımızla bire bir görüşmek suretiyle hizmet kalitemizi ve vatandaş memnuniyetini ölçmek olarak belirlenmiştir.

 

Bu çalışmanın çıktısı, 81 il valiliğimizin tamamına ait ve somut görüşmelere ziyaretlere dayalı bir değerlendirme raporu olacaktır. Hedefimiz, bu raporlar doğrultusunda geçmiş medeniyetimize ve gelecek vizyonumuza uygun merkezi ve yerel düzeyde yönetim politikaları ve stratejileri oluşturmak suretiyle vatandaş memnuniyetini arttırmak ve hizmet kalitesini yükseltmektir.” şeklinde konuştu.

 

Açılış konuşmasının ardından katılımcılar tek tek sunumlarını gerçekleştirdikten sonra soru cevap şeklinde toplantı basına kapalı olarak devam etti.
Bu haber 993 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI