Bugun...Vatansever Üniversitelilerden Teröre Karşı Bildiri
Tarih: 31-03-2018 07:21:16 + -


Öğrenciler "Bizler vatansever öğrenciler olarak, üniversitelerin teröristlerden temizlenmesini ve bir daha böyle olayların yaşanmamasını istiyoruz." dediler.


Vatansever Üniversitelilerden Teröre Karşı Bildiri

ÇAKÜ Öğrenci Konseyi Basın açıklaması

 

Kamuoyunun malumu olduğu üzere Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Özgür Suriye Ordusu 20 Ocak 2018 tarihinde Suriye’nin kuzeyindeki terör unsurlarını, arkalarındaki her türlü güce rağmen, yok etmek ve bölgeyi huzura, adalete, refaha kavuşturmak için Zeytindalı Harekâtı’nı başlatmıştı.

 

Harekat, Çanakkale Zaferi’in yıl dönümü olan 18 Mart 2018 tarihinin sabahında Afrin’de binlerce teröristin etkisiz hale getirilmesiyle kahraman ordumuz tarafından temizlenerek başarıya ulaştırılmıştır.

 

Bu zafer, böylesine bir günde gerek ülkemize gerek teröristlerce toprakları işgal edilmiş mazlumlara ve de Çanakkalede şehit olmuş binlerce kahramanımıza hediyelerin en güzeli olmuştur.(rabbim onlardan razı olsun)

 

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Özgür Suriye Ordusunun elde etmiş olduğu bu zaferi kutlamak için 19 Mart 2018 tarihinde vatansever Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri kampüslerinde lokum dağıtmak istediler. Ancak kardeşlerimiz bir grub terörist öğrenci tarafından sözlü ve fiziki müdahaleye maruz kaldılar.

 

Bilsinlerki kardeşlerimiz yanlız değil ve de bilinmelidir ki Türkiye’nin bu kahraman gençliği, ordusunun nice vatan evladını şehit vererek sahada elde ettiği zaferleri, üniversitelerde müdafaa etmekten bir an dahi geri durmayacaktır.

 

Bizler vatansever öğrenciler olarak, üniversitelerin teröristlerden temizlenmesini ve bir daha böyle olayların yaşanmamasını istiyoruz.

Rabbime hamd olsun üniversitemizden kuşkumuz yok ve duruşu bellidir. Ancak genel olarak bu husus da üniversite yönetimleri başta olmak üzere, herkesin cesur olması ve elini taşın altına koyması gerekiyor.

 

Biz değil elimizi vatanını milletini, devletini, bayrağını seven öğrenciler olarak bedenimizi bu taşın altına koymaya razıyız. İlim yuvalarımızı bu aşağılık zihniyetten uzak tutmak için sorumlu birimlerin işini zora sokmayacak şekilde her türlü mücadelenin içerisinde varız.

 

Çünkü biz bir ölür bin diriliriz

 

Son olarak, başta Zeytindalı Harekatında şehit düşen Mehmetçiğimiz başta olmak üzere tüm şuhedayı rahmet ve minnet ile anıyor, teröristlerin saldırı girişimi karşısında duran Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz ve yanlarında olduğumuzu tekrarlıyoruz.

 

Teröriste terörist diyemeyeni ayrıca kınıyor, Üniversitelerde terörist istemiyoruz..

 

 

 

 
Bu haber 864 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Ç.K.Üniversitesi Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI