Bugün...Vefat Etmiş İnsan Adına Çankırı'da Dolandırıcılık Yapan Kişi Veya Kişiler Aranıyor
Tarih: 20-01-2019 21:11:51 + -


Hayta ailesi dolandırıcılık şikâyetinde bulunarak; Muharrem Hayta adına para, yardım toplamaya yeltenen kişi veya kişiler hakkında kendilerinin de bilgilendirmelerini talep ettiler.


Vefat Etmiş İnsan Adına Çankırı'da Dolandırıcılık Yapan Kişi Veya Kişiler Aranıyor

Çankırı’da Dolandırıcılık.....

 

Hayta Ailesi Uyrdı

 

Çankırı’da sevilen bir sima olan rahmetli Muharrem Hayta adına bir takım kişi veya kişilerin, Hayta ailesinin izni ve haberi olmadan, bilgileri dışında esnaf ve merhumu tanıyanlardan yardım amaçlı para talep ettikleri öğrenildi...

 

-Konuyu basın aracılığı ile Kamuoyuna duyurmayı uygun gördüler-

 

Hayta Ailesi Uyardı “Merhum Muharrem Hayta Adına Yardım Topluyoruz Diye Karşınıza Gelenlere İtibar Etmeyiniz!”

 

Hayta ailesi ile yapılan görüşmede kameralarımıza konuşan aile yakınları şu ifadelere yer verdiler:

 

"Bizim bu tür yaşanan olaylardan haberimiz yoktu. İlerleyen günlerde yardım talebinde bulunan bir vatandaşımız; Allah rahmet eylesin Muharremi çok severdik onun çocukları adına benden para yardım talebinde bulundular, sorması ayıptır ama gönderdiğimiz emanet merhumun çocuklarına ulaştı mı? diye sorulunca Çankırı tepemize yıkıldı. Kesinlikle milletten para veya yardım talebimizde yoktur.. Rahmetli Muharrem hayta'nın ailesi ve 1. derecede akrabaları gerektiğinde bize her türlü desteği sağlıyor, yardımlarını esirgemiyorlar. Sonuçta bir kan, canız..” dediler.

 

Başta Haytalar, Çolak ailesi, Kaptan ailesi onlara müteşekkiriz.. Bizim böyle bir şey yapmamıza aile büyüklerimiz asla müsaade etmezler.. Muharrem hayta ailesi ve çevresinde çok sevilen birisiydi. Onun adına bizleri ve merhum Muharrem kardeşimizi tanıyanlar çok yardım ettiler, etmeye de devam ediyorlar. Hepsinden Allah razı olsun.. Bu değerli aile yakınlarımız başımızda iken biz kimseden yardım talebinde bulunmadık, bırakın bulunmayı, böyle bir ahlaksız yardım toplamaya da yeltenmedik buna kesinlikle müsaade etmeyiz.” dedi.

 

Hayta ailesi “Şeytanın aklına gelmeyen bu tuzağa düşmeyin diye kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu duyduklarını, bu açıklamayı da basın-yayın aracılığı ile paylaşarak merhum Muharrem Hayta adına kim gelirse gelsin yardım etmemeleri ricasında bulundu.”

 

Amma bu pisliği bizim adımızı kullanarak, rahmetlinin vefat şekli ve evlatlarının durumunu dramatize ederek bu tür sahtekârlığın yapılmasına üzüldük. Bunları yapanlar dolandırıcı sahtekârlardır.. Çankırı'mızda Muharrem Hayta'yı tanıyan veya tanımayıp ta yardım etmek isteyen büyüklerimizden istirhamımız, bizim bir şeye ihtiyacımız yok.. Muharrem Hayta için dua edin bu bize en büyük iyiliktir". Dediler...

 

Hayta ailesi dolandırıcılık şikâyetinde bulunarak; Muharrem Hayta adına para, yardım toplamaya yeltenen kişi veya kişiler hakkında kendilerinin de bilgilendirmelerini talep ettiler.

 

Merhum Muharrem Hayta
Bu haber 6795 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI