Bugün...Yabancı Uyruklular Bezdirdiler, Bıktırdılar
Tarih: 05-10-2018 12:47:03 + -


Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.


Yabancı Uyruklular Bezdirdiler, Bıktırdılar

Bezdirdiler, Bıktırdılar, Acıyıpta, Acınacak Duruma Düşmek İstemiyorsak Çankırı'da Bu Tiplerin Bellerinin Kırılması Lazım!

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

 

Çankırı’da uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan yabancı uyruklu iki kişi tutuklandı.

 

Otogar yakınlarında çok sayıda yabancı uyruklu kişinin bulunduğu ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Van’dan gelen bir aracın, Afganistan uyruklu 36 kişiyi indirdiğini belirledi.

 

Birinin çantasında 2 kilogram esrar bulunması üzerine, yabancı uyruklular, Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

 

Otogar polisinin yabancı uyruklulara ait bir çanta daha bulunduğunu bildirmesi üzerine Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemede, çantada 2 kilogram esrar daha ele geçirildi.

 

Yapılan incelemede, çantaların R.M. ve R.H'ye ait olduğu belirlendi.

 

Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 

Diğer yabancı uyruklular ise gerekli belgelerinin bulunması nedeniyle serbest bırakıldı.

 

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağlığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde;

 

25.09.2018 günü saat: 10:00 sıralarında şüpheli 36 kişilik Afgan yabancı uyruklu grubun Şehirle Arası Otobüs Terminali civarında görülerek Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince incelenmeleri sonucu, R.M. isimli şahsın çantasından 2 adet toplam 1.948,34 gr plaka halinde Reçine Esrar maddesi ele geçirilmiş, sonrasında aynı bölgede Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce geniş çaplı yapılan araştırmalar sonrasında sahipsiz bir çanta ve içerisinde toplam 2.026,26 gr plaka halinde Reçine Esrar elde edilmiş, Afgan şahıslara ait olabileceği değerlendirilerek, yapılan araştırmalarda çantanın Afgan R.H. isimli şahsa ait olduğu tespit edilmiş, şahıslar hakkında “TCK-188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan adli tahkikat yapılarak adli makamlara sevk edilen şahıslar Tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

 

Kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi yasadışı tütün mamulü ticaretinin önlenmesine ve suçun faillerinin yakalanarak suçtan elde ettikleri gelirin terör/organize suç örgütlerine aktarımının engellenmesine ve kaçak sigaranın toplum nezdinde ulaşılabilirliğinin engellenmesi amacıyla 81 İl Kom Şube Müdürlükleri tarafından 02.10.2018 Salı günü saat:10.00’da yurt genelinde kaçak sigara satıcılarına yönelik “Duman-6” kod isimli eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

 

Bu kapsamda 02.10.2018 günü ilimiz genelinde tütün ve tütün mamulü satan iş yerlerinin denetlenmesi sonucunda;

 

R. Ticaret isimli iş yeri hakkında TAPDK izin belgesinin olmamasından dolayı 4733 sayılı Sayılı “Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Denetlenmesine Dair Kanun” kapsamında

 

42 det 200’lük çeşitli markalarda  TAPDK bandrollü boş makaron,

 

631 adet çeşitli marka ve ebatlarda puro,

 

18 adet çeşitli marka ve ağırlıklarda TAPDK bandrollü 17.2 kg tütün,

 

75 adet çeşitli markalarda TAPDK bandrollü nargile aroması,

 

Tütün ve tütün mamulü ürünler tespit edilmiş olup, iş yerinde tespiti yapılan ürünlerin mülkiyetin kamuya geçirilmesi ve iş yeri sahibi Y.N hakkında gerekli idari işlemler başlatılmıştır.

 

Kaçakçılık ve Narkotik suçlarla mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik ve kaçakçılık suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 
Bu haber 3747 defa okunmuştur.

Etiketler :
çankırılı / 05-10-2018 16:44:00

Bu yabancıları artık Çankırı'dan gönderin. Burası yol geçen hanımı daha bu iyi günlerimiz. Biz bu şehirde göçmen istemiyoruz buna önlem alınsın bu insanlar zaten kanunsuz ülkelerden kanunsuz yollardan gelmişler ve kanunsuz yaşamaya alışmışlar burdamı düzelecekler.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI