Bugun...Yaranlar Madalyalarını Dinç’e Getirdi
Tarih: 14-12-2017 17:01:24 + -


Başkan Dinç "Fakat bu madalyayı almak için çok emek verdiler. Bu madalya yaranlarımızın hakkıdır.” diyerek madalyayı tekrar gerçek sahibi yaranlara takdim etti.


Yaranlar Madalyalarını Dinç’e Getirdi

Çankırı’nın Yaranları, kazandıkları madalyayı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e getirdi. Unutulmaya yüz tutmuş kültürlerin yaşatılması amacı ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen “Mahalli Dal Halk Oyunları Yarışması”nda 81 il içerisinden finale kalarak “En İyi Temsil” ödülüme layık görülen Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yaranları, kazandıkları madalyayı Başkan Dinç’e hediye etti.

 

Dernek Başkanı Ahmet Astarlıoğlu, yaran kültürünün yaşatılmasında verdiği desteklerden dolayı Dinç’e teşekkür ederek plaket takdim etti. Astarlıoğlu, konuşmasının sonunda sürpriz yaparak Mahalli Dal Halk Oyunları Yarışması’nda kazandıkları madalyayı Dinç’e hediye etti.

 

Dinç, “Yarışmada kazandıkları madalyayı şahsıma hediye ederek beni onurlandıran Dernek Başkanı Ahmet Absarılıoğlu’na da ayrıca teşekkür ediyor, ilimizin ve kültürümüzün tanıtılmasında üstlendiği önemli sorumlulukta kendisine başarılar diliyorum. Fakat bu madalyayı almak için çok emek verdiler. Bu madalya yaranlarımızın hakkıdır.” diyerek madalyayı tekrar gerçek sahibi yaranlara takdim etti.

 

 

 

 
Bu haber 2470 defa okunmuştur.

Etiketler :
Engin ŞAHİN / 14-12-2017 19:20:00

Kendimi bildim bileli Ahmet Bey Yaren Kültürünün tanıtılması, yaşatılması, geliştirmesi için varını yoğunu ortaya koymuştur. Sevgili başkan İrfan Bey doğru olanı yapmış Ahmet Bey ve ekibine madalyalarını geri vermiş. Teşekkürler Yarenler...

Necati ÜLKER / 14-12-2017 17:26:00

Dernek Başkanı sayın Ahmet ABSARILIOĞLU'nun şahsında Dernek yönetimini yaranağaları başarılarından ötürü kutluyorum sağlık ve esenlikler diliyorumFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yaran Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI