Bugün...Yaranlar, Şehitler Diyarı Çankırı’da Resmi Bayramlaşma Programı Düzenlendi
Tarih: 16-06-2018 08:21:36 Güncelleme: 16-06-2018 09:31:36 + -


Vali Hamdi Bilge Aktaş, “Mübarek bir otuz günü geride bırakarak Ramazan Bayramına ulaştık. Ramazan’da otuz gün aç durduk. Ramazanda önemli olan aslında açlık değil, adamlığı öğrenmektir; Yani insan olabilmek." dedi.


Yaranlar, Şehitler Diyarı Çankırı’da Resmi Bayramlaşma Programı Düzenlendi

Ramazan Bayramı dolayısıyla Yaranlar, Şehitler Diyarı Çankırı’da bayramlaşma programı düzenlendi.

 

Valilik bayramlaşma programı kapsamında protokol, sivil toplum kuruluşları ve hemşehrilerimiz bir aradalardı.

 

Resmi Bayramlaşma Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi

 

Ramazan Bayramı’nın 1’inci günü saat 10.00’da başlayan programa Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz, eski Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan, İl Garnizon Komutanı Ahmet Kurumahmut, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, eski Belediye Başkanı İrfan Dinç, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, daire müdürleri, STK temsilcileri, vatandaşlar ile basın mensupları katıldı.

 

Bayramlaşma programında konuşan Vali Hamdi Bilge Aktaş, “Mübarek bir otuz günü geride bırakarak Ramazan Bayramına ulaştık. Ramazan’da otuz gün aç durduk. Ramazanda önemli olan aslında açlık değil, adamlığı öğrenmektir; Yani insan olabilmek. Otuz günün sonunda eğer insani boyutumuzda bir gelişme olmazsa sadece açlık çekmiş oluyoruz. Ben, hepimizin İslam’ın bu yüce değerlerinden nasiplenmiş olmasını umuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm katılımcıların Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Ailelerinizle birlikte hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

 

Program ikram ve toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

 

Yapılan bayramlaşma sonrasında Protokol heyeti Çankırı Huzurevi, Çankırı Devlet Hastanesi, E tipi Kapalı Cezaevi ve Karatekin Çocukevi ziyaret edilerek bayram tebriği yapıldı.

 

Birbirleriyle bayramlaşan Vali Aktaş ve beraberindekiler, daha sonra huzurevinde kalan yaşlıları, hastanede yatan hastaları, cezaevi personeli ve mahkûmları, çocuk evlerinde kalan çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş, Huzurevi Sakinlerinin Bayramını Kutladı

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş ve Çankırı Protokolü, Ramazan Bayramı nedeniyle Çankırı İsmail Özdemir Huzurevi’nde kalan yaşlı vatandaşlarımızı ziyaret ederek bayramlarını kutladılar.

 

Huzurevi girişinde Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ve diğer protokol mensuplarını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Savaş Aktepe, Huzurevi Müdür Vekili Hamza Çetiner ile Huzurevi çalışanları karşıladı.

 

Huzurevinde sakinlerinin ellerinden tek tek öperek Ramazan Bayramlarını kutlayan Valimiz Aktaş ve protokol mensupları, yaşlılara karanfil verdi. Devletimizin her zaman yaşlılarımızın yanında olduğunu ifade eden Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, yaşlıların bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

 

Valimiz Aktaş, daha sonra toplu fotoğraf çekiminin ardından Çankırı Devlet Hastanesi’ne geçti.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş, Devlet Hastanesi’ni Ziyaret Etti

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş, Ramazan Bayramı nedeniyle Çankırı Devlet Hastanesi’nde yatan hastaları ziyaret ederek Bayramlarını kutladı.

 

Çankırı Protokol mensupları ile birlikte Devletler Hastanesi’ne giden Valimiz Aktaş’ı hastane girişinde, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Hüseyin Dursin, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kadir Barak ile diğer yetkililer karşıladı. Vali Aktaş ve beraberindeki heyet, Devlet Hastanesi’nin Dâhiliye ve Fizik Tedavi bölümlerinde yatan hastaları odalarında tek tek ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulunup Ramazan Bayramlarını kutladılar.

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, ziyaretten sonra Hastaneden ayrıldı.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş Karatekin Çocuk Evini Ziyaret Etti

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş ve beraberindeki heyet, Karatekin Çocuk Evini ziyaret ederek buradaki çocukların bayramlarını kutladılar.

 

Protokolü, Çocuk Evi önünde Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Savaş Aktepe karşıladı. Vali Aktaş ve protokol üyeleri, çocuklarla yakından ilgilenerek Bayram sevinçlerine ortak oldular. Ayrıca herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soran Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, ziyaretin ardından Çocuk Evinden ayrıldı.

 

Protokol üyelerinden Çankırı Cezaevine Bayram Ziyareti

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş ve beraberindeki protokol üyeleri, 15.06.2018 Cuma günü Ramazan Bayramı nedeniyle Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevi’ni ziyaret ederek mahkûmların ve Cezaevi personellerinin Ramazan Bayramı’nı kutladılar.

 

Cezaevi Müdürü Hüseyin Akkuş, Cezaevi’nde görevli Jandarma Erler ile diğer yetkililer tarafından karşılanan Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ve protokol mensupları daha sonra Cezaevinde kalan mahkûmlarla bayramlaşarak hasbihal ettiler.

 

Ziyarette Konuşan Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, “Öncelikli olarak hepinizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Her yıl bayramlarda sizleri ziyaret edip sizlerle beraber oluyoruz. Bu kapsamda hepinizin Ramazan Bayramı mübarek olsun. Tüm yetkililerimiz bizlerle beraberler. Sizlerin taleplerini dinleyip yardımcı olmaya çalışacağız. Allah yardımcınız olsun” dedi.

 

Valimiz Aktaş ve beraberindekiler yapılan istişareler ve mahkûmların taleplerini aldıktan sonra Cezaevinden ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2763 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI