Bugün...


Mustafa ÇelikFacebookta Paylaş

Elektrik Zammından Sonra Gaz Lambalarımız Yerini Alsın
Tarih: 01-10-2019 18:39:00 Güncelleme: 01-10-2019 18:39:00


Birileri ne zaman paket açıklasa hemen zammı yapıştırıveriyor. Berat Albayrak, “Ekonomideki her iyileşmeyi vatandaşlarımıza yansıtıyoruz” dedi ve elektriğe %14.9 zam yapıldı. Sanırım damat bizi yüzük sever sanıyor.

 

Damat 3 yıllık ekonomi paketini açıkladı. Fakat; İyileştirme ile iyi yerleştirmeyi karıştırdı. Birisi şu vipretörcü damadın TV’lere çıkmasına engel olsun. Yoksa her seferinde %14.9 la karşılaşacağız, iyileştirme ile iyi yerleştirmeyi unutamayacağız.

 

Hani Başkanlık sisteminde uçacaktık ya işte uçuyoruz. Kimlere göre?..

 

Seve seve öpüyorlar ya bizi!

 

Milletin aklıyla dalgamı geçiyorsunuz? Yılsonuna kadar zam yok dediniz 01.10.2019 (bu gün) itibariyle elektriğe yine zam yaptınız. Uyu eyy milletim. Umarım uyandığında herşey için çok geç olmaz...

 

Daha sevsinler, daha öpsünler istiyorum. Askerlik sırasında koyduğumuz kurallar çerçevesinde, SS kuralları, yani seve seve, anlayanlar anladı, anlamayanlar bilenlere sorsun bir zahmet..!

 

Koyunların Dikkatine Elektriğe;

 

1 Ekim 2018: %9

 

1 Temmuz 2019: %14,9

 

1 Eylül 2019: %14,9

 

1 Ekim 2019: %14.9

 

Toplamda bir yılda % 53.7 zam!..Vatanımıza milletimize hayırlı olsun.

 

 Bu yazı 1071 defa okunmuştur.

Bekir MUSTAFAOĞLU / 01-10-2019 18:53

Vallahi sıtkımı sıyırdım senden, Tiksintimi naz belleme mebus beğ. Yoksulluktan yanan kara bağrımı, Isınacak köz belleme mebus beğ. Mosturan meydanda sağol, çok yaşa(!) Benim tütüne zam, senin maaşa.. Bulgur bulamazken çorbaya, aşa On kuruşu az belleme mebus beğ. Refah-mefah deme bari utan da, Ne var, ne yok gez de öğren vatanda. Ekin biçen de bir, sarhoş yatan da. Ağıdımı caz belleme mebus beğ. Yevmiyem on lira senede üç ay, Dokuzu işsizlik vay efendim vay.. Üstelik benimle edersin alay, Vatandaşı yoz belleme mebus beğ. Çalışa çalışa kuruyor kanım, Vergi şeleğinden çıkıyor canım; Sen insansın amma ben de insanım.. Yolunacak kaz belleme mebus beğ. Gruba esirsin, lidere dayak.. Uçuruma sürür beni bu ayak. Tama vekilimsin, şu hâlime bak Haksızlığı haz belleme mebus beğ. Görevin sırf parmak kaldırmak değil, Biraz da milletin derdine eğil. Meclise hürmet et, ne döv, ne dövül.. Hizmet belle, söz belleme mebus beğ. Dinime sövene hürmet edersin; Din yalnız benim mi? Söyle ne dersin? Lâiklik turşusun ölçüsüz yersin; Zehirini tuz belleme mebus beğ. (Vur Emri) Abdurrahim KarakoçFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Çok Okunan Haberler
Köşe Yazıları
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI