Bugün...

Facebookta Paylaş

Kültürel Etkinlik T.C.Etimesgut Atatürk Emekliler Konağı
Tarih: 11-10-2018 11:55:00 Güncelleme: 11-10-2018 11:55:00


2018-2019 Sezon açılışını Buruk kutladık.

 

Etimesgut Belediye başkanı Enver Demirel tarafından yaptırılıp Emeklilerin kullanımına açtığı Emekliler konağında 4 ayrı guruba tahsis edilen mekânı hafta içinde (Çarşamba günü Yetişkinler Şiir ve Türkü Gurubu, (Perşembe günü Şiir Sofrası Gurubu, (Cuma günü Türkü dostları Türk Halk Müziği Gurubu, Cumartesi günü Yaşam pınarı Türk sanat Müziği Gurubu Etkinliklerini 2 yıldır sürdürmekte yaz tatili dolaysıyla ara verilen etkinlikler Eryaman Halkına 06.10.2018 Tarihinde Sezon Açılışı için şahane bir program hazırlanmıştı!.

 

Bir gün önce 8 şehit haberi alındığında Etkinlikler program değişikliği yapılarak Buruk Kutlandı.

 

Batman’da hain saldırı sonucu şehit olan 8 asker için cenaze törenleri düzenlendi. Cenaze törenlerinde yürek yakan anlar yaşandı...

 

Şehit Özgür Can İnce Son Yolculuğuna Uğurlandı

 

Batman'ın Gercüş ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola döşenen EYP'nin patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Özgür Can İnce'nin naaşı, düzenlenen töreninin ardından Elvanköy Şehitliği'nde toprağa verildi.

 

Şehit İnce için Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde askeri tören düzenlendi. Cami avlusuna kortej eşliğinde getirilen tabutun başında askerler nöbet tuttu. Şehit ailesi ve yakınları cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

 

Ayakta güçlükle duran şehidin annesi Sündüs İnce, cami avlusuna sağlık ekiplerinin yardımıyla tekerlekli sandalyeyle getirilirken, şehidin babası Ömer İnce Etimesgut Banka Evleri A/18 Blok Görevlisi olduğundan belediye başkanı Enver Demirel Ve Etimesgut Halkı Şehit Ailesini Yalnız Bırakmadı.

 

Kardeşi Ayhan İnce de cenaze törenine askeri üniformayla katıldı.

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin naaşı, askerlerin omuzlarında top arabasına alındı.

 

Etimesgut ilçesindeki Elvan köy Mezarlığı'na götürülen İnce'nin naaşı, buradaki şehitliğe defnedildi.

 

Buruk kutlanan program öncesinde protokolü şereflendiren Etimesgut Belediye Başkan yardımcısı Ayhan Ünal ve belediye bürokratları da yerini aldı.

 

Program sunumunu yapan Prof. Dr. Tülün Sağlamtunç Açılış konuşmalarını günün anlam ve önemini belirterek şehitlerimiz nedeni ile içimiz kan ağlayarak buruk bir program yaşıyoruz. Değerli protokol değerli konuklar hepiniz hoş geldiniz.

 

Atatürk ve silah arkadaşlarına Aziz Şehitlerimize Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız dan sonra açılış konuşmasında Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK Toplum yaşamındaki işlevini anlamış ve Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültür demiştir.

 

Bireyleri kaynaştıran, ülküsü tek millet yapan en önemli öğelerden birisi milli kültürdür.

 

İşte bu nedenle her amaca hizmet veren bu güzel mekânda Türk kültürünü yaşatarak gelecek nesillere aktarmamıza vesile olan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in şahsında emeği geçenlere Teşekkürler.

 

Türk Halk Müziği ile başlatılan program, daha çok kahramanlık Türküleri, Hüzünlü Türk sanat müziği icra edildi.

 

Ardından Vatan Bayarak ve Aziz Şehitlerimize atfen şiirler okundu kendimin de üyesi olduğum şiir sofrası üyemiz olan Şair dostumuz ve şehit babası olan Hüseyin Ünlü oğluna yazdığı şiirini gözyaşları ile okudu çok duygulandık Allah Sabırlar versin.

 

Şehit evindeki protokol ile ilgilenen Belediye Başkanı Enver Demirel Gecikerek de olsa programa yetişti.

 

Şehitlerimize rahmet dileyerek geciktiği için anlayış gösterileceğine inanarak konuşmasını yaparken üzüntülü olduğu her haliyle belliydi.

 

Etimesgut ilçesine yaptığı eserleri tek, tek anlattı ve özellikle Eryaman Bölgesindeki yerlere bu içinde bulunduğumuz Atatürk Emekliler konağı, Modern mimarı ile Atatürk meydanı, Atatürk ormanı ve 15 Temmuz şehitler anma ormanı gibi eserler inanıyorum ki Eryaman insanını gururlandıran yerlerdir.

 

Sayın genel başkanımız önümüzdeki seçimlerde beni tekrar Etimesgut Belediye başkanı adayı ilan etmiştir, Allah ömür verirse sizlerin destekleri ile göreve hazırım ancak kısmet olmaz bir aksilik olursa sizlerden rica ediyorum bu eserlere lütfen sahip çıkın bu güzellikleri hep birlikte yaşayalım inşallah.

 

Guruplar adına Şiir Sofrası Editörü İbrahim Atasoy “Ayyıldız Logolu” Bir plaketi Belediye Başkanı Enver Demirel’e taktim ettiğinde coşkulu bir alkış tufanı oluştu.

 

Sunucu Prof. Dr. Tülün Sağlamtunç programı sonlandırırken Atatürk Emekliler Konağı Değerli Müdürü Murat Demirhan Konuşması için kürsüdeydi.

 

Sayın Başkanım değerli protokol çok değerli dostlar, Konağımız; günde ortalama 350-400 Emekli konuklarımız sohbet etmek için buradalar, çay, kahve içmek, okey, tavla, oynamak ve son zamanlarda kütüphaneden yararlanmak amacı ile saat 10.00-1800 arasında her gün gelmektedirler ayrıca belediye başkanlığımızın düzenlediği çeşitli gezilere de emekli konağımızdan katılım sağlanmaktadır.

 

Sayın başkanım birde Emekli konağı misafirlerimizin değişik konularda da bizden istekleri vardır.

 

“Hukuk Ve Sağlık Gibi bunlarla ilgilide size bir rapor hazırlayıp taktim edeceğim.

 

İkramların ardından program sonlandırılmıştır.

 

İnşallah hep birlikte güzel bir sezon geçiririz.

 

Sağlıklı yarınlar dilerken www.necatiulker.com  kişisel web sitemi ziyaret ediniz.

 

Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın.

 

Çankırılı Şair-Yazar Necati Ülker  

 Bu yazı 5204 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Çok Okunan Haberler
Köşe Yazıları
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI