Bugun...Yeni Hastane Yeri Tespiti İle ilgili Yorumumuzun Dikkate Alınmasını Talep Ediyoruz (Özel Haber)
Tarih: 01-02-2018 12:18:53 Güncelleme: 01-02-2018 12:44:53 + -


Usta gazeteci Çelik "Çankırı’mız artık çok sıkıştı, nefes alacak alan kalmadı. Şehri rahatlatmamız ve en az 70-80 yıl ileriyi görmemiz lazım." dedi.


Yeni Hastane Yeri Tespiti İle ilgili Yorumumuzun Dikkate Alınmasını Talep Ediyoruz (Özel Haber)

www.haberci18.com İnternet Medyası, admini Mustafa Çelik olarak “Yeni Hastane Yeri ile ilgili yorumumuzun dikkate alınmasını talep ediyoruz.”

 

Halk Buraların Akıbetinden Endişe Duyuyor!!!

 

Hadi askeri bölgeyi çıkarıyoruz; Eski Hastane yeri, Eski Köy Hizmetlerinin yerleri kim için, neden bekletiliyor? Hangi rantçılar buraların üstüne abandı da kalkmıyor? 

 

Kamuoyu yeni hastane yerinin tespiti ile ilgili yaptığımız haberlerin içerisine önemli yorumlar yazarken, bir yandan da Eski Hastane yeri, Eski Astsubay Hazırlama Okulunun (şimdiki Tuğay’ın) Eski Köy Hizmetlerinin (Şimdiki Özel İdare adı altında hizmet veren kurumun) yerlerinin akıbetini soran vatandaşların sayısı oldukça fazla. Biz buraların Yeni Hastane olmasını istiyoruz diye yorum yazıyoruz ama; bu alanlarla ilgili bizlere aydınlatıcı bilgilerinde verilmesini istiyoruz gibi açılamaların yapılmasını bekleyen insanlarda yok değil. Çıkın buralarla ilgili kamuoyunu aydınlatın veya yazılı bir açıklamada bulunun. 

 

Sevgili yetkililer, sayın siyasetçiler,

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Filiz’in S.S. Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 60. Olağan Genel Kurulundaki son açıklamalarını okudum. Tebrik ederim. Küçük bir değerlendirme yapmadan da edemiyorum bunu kimse yadırgamasın. İşte o açıklamalarına yapmak istediğim yorumumuz.

 

Sayın yetkililer, idareciler, siyasetçiler ve kim üzerine almak istiyorsa onlara sesleniyorum ve soruyorum. “Biz insanlar yetkililerimizin yapmış olduklarınız açıklamalarınızı Çankırı’ya yeni hastane yapılacak denildiğinde demek ki yanlış anlamışız.

 

Şöyle ki; biz hastaneyi yeniden yapmak sözünden Çankırı ve bölgesinin (Kastamonu, Sinop, Tosya vb. gibi) il ve ilçelerinde yaşayan insanların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek yeni bir hastane yapılacak diye düşünmüştük. Sizin (Özellikle Milletvekili Filiz’in) açıklamalarına bakarak belirttiğiniz gibi bölgemizin Ankara’ya olan ihtiyacın en aza indirileceği tarzda bir hastane anlamışız ve yanılmışız. Meğer yetkililer her türlü (Jeolojik, Meteorolojik, Fiziksel) olumsuzluklara rağmen Ankara’ya yakın olsun ki sevk kolay olsun istiyorlarmış.

 

Gelelim işin özüne: Son söylem ve açıklamalarınıza bakılırsa, yani sorunların yerine çözülebileceği kapasiteli hastane değil sizlerin istediği demek ki.

 

Şunu anladım ve çözdüm ki sizler Ankara hastanelerine acil servislik yapacak sağlık ocağı yeri arıyorsunuz... Gerçek hastane yeri aransaydı yazıda belirtilen Korgun istikametinden gelenlerin anında ulaşacağı, Eldivan, Ankara istikametinden çevre yolunu takip ederek anında ulaşacağı Yapraklı tarafından genlerin doğrudan varacağı şehir merkezi ve konut alanlarından her istikametten gideceği yeri önerseydiniz diye düşünüyorum saygılarımla.

 

Sayın vekilimiz iktidarda olduğunu unutmuş olmalı ki böylesi bir demeç vermiş! Yeni yapılan Çankırı devlet hastanesinin ek bölümü sizin iktidarınız döneminde yapılmadı mı? Sizler neredeydiniz! Benzer bir açıklamada AKP il başkanından gelmişti, dere ağzına hastane mi yapılır diye !! Oysa sizin iktidarınız döneminde yapıldı.. Kırkevler Devlet Hastanesi. Bu projelerde iktidarınız yani sizlerin imzası var! Yeni Hastanemiz 2018 yatırımın programına alınmışken bu hastanenin yapımında ise eskileri, geçmişte yapılan hataları hatırlatma gereği duydum….! Takdir sizin.

 

Çankırı’mız artık çok sıkıştı, nefes alacak alan kalmadı. Şehri rahatlatmamız ve en az 70-80 yıl ileriyi görmemiz lazım.

 

Çok samimi söylüyorum; Çankırı’ya, Çankırılıya ve bölge insanlarına modern ve şık bir hastane kazandırma çabalarımızı sürdüreceğiz. Kimi çiçekden, böcekten haber yazar, bizde yeni hastane yeri için çırpınıp dururuz. Bu konu için herkesin taşın altına elini koyma zamanının geldiğini vurgulamak istiyorum. Bizde yanlış olmaz, sıkıntı yaratmayın. Sonuç olarak yeni hastane yeri tespiti ve inşaatının başlatılması için son sözümüzü söylüyoruz. “Her kim olursanız olun, makam, mevkileriniz ne olursa olsun Yeni Hastane Yerini ben buldum, ben yaptım oldu bitti zihniyetiyle yer belirlenmemeli." Diyoruz.

 

Bu yorumumuzu da yabana atmayın! Ankara yolundaki Yaran Kapısının ilersindeki tepeye çıkıp Çankırı’ya doğru bir bakalım.1 tane konut yapılacak alan varmı? Şehir o bölgeye doğru gidermi? Şu ana kadar gitmedi. Meslek Yüksek Okulun binaları, lojmanları, tuz fabrikaları, sanayi sitesi, fabrika görünümlü binalar, benzinlikler okullar, pansiyonlar, yaz aylarında kokan çay nedeniyle konut yapılamıyor. Arsası olan da yapmıyor. Deveci bölgesi 20 yıldır gelişmedi. Bu sebeplerle adliye, hükümet binası, emniyet müdürlüğü dahi bir konut getiremedi.

 

Hoşça kalın, dostça kalın.
Bu haber 3572 defa okunmuştur.

Etiketler :
vatandaş / 04-02-2018 04:33:00

ASTSUBAY OKULUNU kaldırın oraya yapın 10 tane hastana yeri var askeriyeyi ve şubeyi merkezden uzak uygun yere alın.

satılmış ÇATALTEPE / 03-02-2018 21:33:00

yeni hastane yeri ile alakalı bir vatandaş olarak şimdiki hastaneye yakın bir yer olmasında halkımıza faydalı yararlı olacağını düşünüyorum çünkü yeni yapılan hastane eski hastaneden uzak olduğunda bazı bölümlerin eski hastanede kaldığı zaman vatandaşlar iki hastane arasıda sürekli git gel olacağından buda vatandaşa ayrı bir masraf demek öncelik vadandaşı düşünmek olması lazım.

Vatansever / 02-02-2018 22:46:00

Yapraklı yolu cezaevi üstündeki devletin arazisi üniversiteye çıkan ve oradan geçen çevre yolu ilerde araştırma hastaneside yapılır oraya üniversite kampüsüne yakın büyük bir arazi orası tahsis işlemleri başlatılsın Cımhutbaşkanımızlada görüşüldü bu konu.

garip çankırılı / 02-02-2018 12:00:00

yeni hastanenin yeri şimdiki hastanelerin altındaki askeri alan askerlik şubesini ve jandarmay ateş okulunun içine alın vatandaşa hizmete orda devam etsinler ordan boşlan araziye yeni hastane yapılabir mevcut hastaneler 300 yataklı yeniside 300 yataklı olur 600 yataklı hastanemiz en azından bizim de bir şehir hastanemiz olur oraların zemini sağlam havası temiz .yetkililere duyrulur .

çankırılı / 02-02-2018 10:22:00

şehir zaten kayacağı yere kayıyo şimdi hastane kırkevlerde diye o tarafa kaymıyoki devlet su işleri ne doğru şehir genişliyor hastane nereye yapılırsa şehir o tarafa kayacak diye bi şey yok en iyisi aksu mahallesindeki eski yerine yapılsın hem merkez ulaşımı kolay hem zemin sağlam .sağlıklı günler dilerim .

öz çankırılı / 02-02-2018 10:07:00

herhangi bir dedi koduya mahal vermeden yok rant mış yok bilmem neymiş en iyisi eski hastanyi yıkalım aksu mahallesindeki yenisini oraya yapalım eskidende hastane orasıydı şehir o tarafa doğrumu kaydı en azından merkezi yer özellikle zemin sağlam çamur ve sulak arazilere bu yatırımları yapmayın yetkililere duyrulur.

YADİGAR GAVRALI / 02-02-2018 09:36:00

ÇANKIRI DEVLET HASTANESİNİN YERİ DOĞANTEPE KÖYÜNÜN YAMACINDAKİ ÇANKIRIYI AYAKLARI ALTINA ALAN GENİŞ DÜZLÜKTÜR ÇEVRE YOLUNA SADECE 2 DAKİKA MESAFE UZAKTA ÇANKIRI BU DEREDEN ÇIKACAKSA ESENTEPE VE DOĞANTEPE KÖYÜNE DOĞRU GİTMELİ ALABİLDİĞİNE GENİŞ DÜZLÜKLER BU İKİ KÖYÜN ARAZİSİNDE MEVCUT ALT YAPIYA UYGUN BİR COĞRAFYASI VAR BÜTÜN DEVLET YETKİLERİNE SESLENİYORUM BOŞ ZAMANINIZDA DOĞANTEPE KÖYÜNÜN ÜZERİNDEKİ FRİGLERDEN KALMA YÜCE TEPE TÜMÜLÜSÜNE ÇIKIP ÇANKIRIYI SEYREDİN DEVLET HASTANESİNİN O TARAFA YAPILMASININ NE KADAR DOĞRU BİR KARAR OLACAĞINI SİZDE GÖRECEKSİNİZ AYRICA 112 ACİLDE HEMEN DİBİNDE

ÇANKIRILI / 01-02-2018 23:01:00

Sayın AK Parti il başkanı niçin insiyatif alıp bu konuya el atmıyorsun. Sayın Belediye başkanı siz bu konuyu niye çözmüyorsunuz. Bu şehir Hüseyin Filiz den mi ibaret. 10 km ye hastane yapacağım diye zorluyor. Yazık o makamların vebali çok. Bütün şehrin hakkı haram olur size bunu bilin. Bu tür hizmetler şehrin yoğunluğuna yakın yapılır bunu bilin artık.

Aziz Avcı / 01-02-2018 16:31:00

Çankırı'nın tek yeri Ankara yolumuymuş. Başka yeri yokmu? Halkın çogunluguna hitap edecek yer ve çok büyük arazisi olan, otopark sorunu olmayan yer lazım. Memleketimize ve vatandaslarımıza zorluk çıkarmayın. Ankara'ya giden vekiller vatandaşı çamura sokmayın. Sonra bu halkın bedduası sizleri iyi etmez. Halk ne derse ora olsun. Belediye Başkanı nasıl olsa yer göstermek zorundadır. 

burhan çalışkan / 01-02-2018 13:12:00

sayın Çelik yapmış oldugun yorumunuz için gerçek bir Çankırılı olarak sana tşk ederim. Çankırı'nın 100 sene sonrasını düşünerek yapılacak olan hastanenin yerinin en idael yeri Makina Kimya Yanı. Hem Çankırı'nın merkezine hitap eder hemde önünden çevre yolu geçecek. Çankırı'yı seven insan böyle düşünür, yada bırakın Çankırı lılara refarandum yapın Çankırılı gelecegine kendi karar versin teşekürler.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI