Bugün...Yeni Hükümet Konağı Kompleksi Çankırı’nın Değil, Bölgenin En İddialı Ve Prestijli Projelerinden Birisi
Tarih: 05-12-2018 19:33:06 Güncelleme: 05-12-2018 20:04:06 + -


Burası sıradan bir valilik binası değil, “Hükümet Konağı Kompleksi” olacak. Bu kompleks yalnız Çankırı’nın değil, bölgenin en iddialı ve prestijli projelerinden birisidir.


Yeni Hükümet Konağı Kompleksi  Çankırı’nın Değil, Bölgenin En İddialı Ve Prestijli Projelerinden Birisi

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş Yeni Hükümet Konağında İncelemelerde Bulundu

 

70 bin m2’lik bir alan üzerinde yaklaşık 42 milyon TL’ye 2014 yılında ihale edilen Çankırı Hükümet Konağı projesi inşaat çalışmaları devam ediyor. Hükümet Konağı Kompleksi projesi 2014 yılı Nisan ayında ihale edilmişti. 

 

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, yapımı devam eden yeni Hükümet Konağı inşaatını gezerek, incelemelerde bulundu. Gezi ve incelemede Valimiz Aktaş’a Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir ile İl Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Yıldız ve diğer görevliler eşlik etti.

 

Çankırı Hükümet Konağı Kompleksimizin çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Proje Valilik İdari Binası’nın yanı sıra H1, H2 ve H3 blok olmak üzere birbirine bağlı toplam 4 bloktan oluşacak. Bunun yanında sosyal tesisi ve enerji trafo merkezi binası mevcuttur.

 

Hükümet Konağı binasının son durumu hakkında Valimiz Aktaş’a bilgi veren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir, bina inşaatının tamamlandığını, çevre düzenlemesi ve binanın iç kısmının yapımına devam edildiğini ifade etti. Ana binanın yanı sıra kamu görevlilerine hizmet verecek olan yemekhane, sosyal alan ve konferans salonunun yer aldığı binayı da gezen Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, yeni Hükümet Konağı’nda Şehit ve Gazi dernekleri, Engelli dernekleri, Muhtar dernekleri ve basın mensupları için de yer verilmesi talimatını verdi.

 

Valilik hizmet bloğunun bodrum katında kapalı garajın yanı sıra binada bulunan birim müdürlüklerinin depoları ve arşivleri var. Bunun yanı sıra ibadethaneler, sığınak var. Günümüzde ki yönetmeliklerde öngörülen her türlü birimler var. Ayrıca bloklar arası geçiş olacak şekilde projemiz dizayn edildi. Bu blokta 6 adet de asansör mevcut.

 

Burası sıradan bir valilik binası değil, “Hükümet Konağı Kompleksi” olacak. Bu kompleks yalnız Çankırı’nın değil, bölgenin en iddialı ve prestijli projelerinden birisidir.

 

Valimiz Aktaş Hükümet Konağı binasındaki gezi ve incelemenin ardından İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nü (AFAD) ziyaret ederek, İl Müdürü Hasan Sait Korkutata’dan kurum çalışmaları ve AFAD Müdürlüğünce yapılan iş ve işlemler ayrıntılı hakkında bilgi aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4464 defa okunmuştur.

Etiketler :
Abdullah / 28-12-2018 18:24:00

Eski valilerimizden Sayın Vahdettin Özcan beyin ilimize kazandırdığı harika bir eser kendisine teşekkür ediyoruz.Yeni valimiz ve il bürokratları da işi yakından takip ediyorlar.Onlara da teşekkür ediyoruz.

Sero / 06-12-2018 09:41:00

Sayın Valimiz taaa uzaklardan görüldüğü kadarıyla memleket için uğraşıyor helal olsun diyorum. Darısı diğer valilere, diğer illere...FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI