Bugün...



Yıllardır Mücadelesini Ettiğimiz Mezbelelik Alan Sonunda Gerçek Yüzünü Gösterdi (Özel Haber)
Tarih: 02-03-2019 02:50:09 + -


21.10.2017 tarihinde “Elinizi Vicdanınıza Koyun Şehrin Ortasında Pislik Yuvası Olur Mu? Başlıklı Özel Haberimiz nihayet ses getirdi.


Yıllardır Mücadelesini Ettiğimiz Mezbelelik Alan Sonunda Gerçek Yüzünü Gösterdi (Özel Haber)

18 ay sonra gelen sevinç!

 

21.10.2017 tarihinde “Elinizi Vicdanınıza Koyun Şehrin Ortasında Pislik Yuvası Olur Mu? Başlıklı Özel Haberimiz nihayet ses getirdi.

 

Cumhuriyet Mahallesi, Namık Kemal Parıltı Caddesi, Düvenciler Sokakta bulunan metruk bina ve metruk binaya bitişik boş arsa yıllardır tehlike saçıyordu. Hem o yörede bulunan ticarethane sahibi, hem de www.haberci18.com İnternet Medya sahibi olarak 2017 yılında yapmış olduğumuz müracaatımız 18 ay sonra karşılık gördü, mahalle sakinleri ve biz mülk sahiplerini sevindirdi.

 

Cumhuriyet mahallemizin, Yukarı çarşımızın merkezindeki söz konusu bu boş arsa moloz yığınına dönmüş, çöplük halin almış arsanın haline çok üzülmüş, resmi olarak ta konuyu kamuoyu ile paylaşmıştım. Çünkü burada her türlü pislik baş göstermiş yaşananları Valilik, Belediye, Emniyet yetkililerimle görüşerek buraya bir an önce çözüm bulunmasını istemiştik.

 

Her zaman olduğu gibi 01.03.2019 bu günde yolum düştü bu bölgeye, gördüm baktım ki karşımdaki manzara o kadar çok sevindirdi beni. Bu sefer tamam Mustafa Efendi diye kendi kendime söylendim... Bu arada oradaki ağaçların kesilmesi normaldi, maalesef ağaçlar kökünden kurumuştu...

 

Sanırım Çankırı Belediyesi tarafından gerekli olan temizlik yapılmış.

 

Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederim. Asık olan yüzler bu sefer gülüyordu. Nedenine gelince sokakta bulunan metruk bina etrafından özellikle gece vakitleri insanlar korkarak ne yolu kullanabiliyorlardı, ne cami veya cami tuvaletine geçemiyorlardı, ne olacağı hiç belli değildi korku almış başını gidiyordu…

 

Güzel haberler umut ve mutluluk veriyor, insanları sevindiriyor, yüzleri gülümsetiyor

 

Hep böyle haberlere imza atalım derken, Çankırı Belediye Başkanlığımıza, Zabıta Müdürlüğümüze, Fen işleri Müdürlüğümüze, Bahçe ve Parklar Müdürlüğümüze, tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürü borç biliriz.

 

www.haberci18.com İnternet medyası olarak özel haberlerimizi yaparken ne kurumlarımıza, nede kurum çalışanlarımıza belden aşağıya vurmamaya çaba gösteriyoruz. Tek gayemiz, mücadelemiz Çankırı ve Çankırı insanına yakışan hizmetleri taçlandırmaktır. İşte bu gün yaşanan da bu yöndedir.

 

İşe yaramaz bir duruma geldiği için kullanılmayan, yenilenmesi ya da yıkılması gereken, özelliklede amaçların dışında kullanıldığı tespit edilen yapının ve arsanın acilen temizlenmesi lazım. Zaman zaman evsizlerin, zaman zaman da uyuşturucu bağımlılarının sıklıkla kullandığı metruk binalarla ilgili seferberlik başlatılması, olumlu adımlar atılması lazım diye önemli ifadeler kullanmıştık.

 

Çankırı Belediyesi talebimize cevap vererek, insanları düşünerek gereğini yapmıştır. Biz Çankırı’mız için, özelliklede kente yaşayan tüm insanlar için güzel sorunlara değindiğimizi biliyoruz ve inanıyoruz. Sonuna kadar hak vereceksiniz. Çünkü duyarlı gazetecilik ve habercilik yapıyoruz.

 

Kısacası yediğiniz lahmacunlar nasıl limonsuz olmuyorsa, ilçe ve köylerimizde bakımsız, ilgisiz olmaz. Anlata bildim mi bilmiyorum ama; bilmem sizler ne düşünürsünüz???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski halinden görüntüler

 

 

 

 

 

Yeni halinden görüntüler




Bu haber 3625 defa okunmuştur.

Etiketler :
şerafettin Erdoğan / 02-03-2019 11:44:00

Eski hastanenin önündeki hurdalığı da bir çekin de yayınlayın lütfen,selamlar.



FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI